سوالات متداول

چطور میتوانم از پژوهش های مرکز شما استفاده کنم؟

مشاهده پاسخ
خدمات ما در حوزه گردشگری سلامت بطور کلی در سه بخش پژوهش، مشاوره و آموزش ارائه می گردد. چنانچه تمایل به استفاده از مطالب تحقیقاتی گروه تریتا دارید می توانید با عضویت در همین سایت و تهیه اشتراک نسبت به دانلود فایل مقالات تخصصی حوزه گردشگری سلامت اقدام نمایید. در سایر موارد نیز می توانید از طریق واتساپ،تماس و اینستاگرام راهنمایی دریافت نمایید.

چگونه تریتا در حوزه گردشگری سلامت مؤثر واقع می شود؟

مشاهده پاسخ
پیش از انجام هر کاری ابتدا می بایست علم و دانش آن کار وجود داشته باشد. جهت توسعه گردشگری سلامت و بهره برداری از پتانسیل آن در ابعاد مختلف در سطوح ملی و جهانی نیاز به شناخت، علم و آگاهی در این حوزه می باشد. متنوع سازی در بازار گردشگری سلامت با توجه به فرصتهای بسیاری که در ایران وجود دارد (تنوع منابع و جاذبه های طبیعی، تنوع اقلیمی و آب و هوایی ، تنوع فرهنگی و هنری، ظرفیت نیروی متخصص پزشکی و توان و تجهیزات مدیکال ) امری امکانپذیر است. لذا امر پژوهش و مطالعات علمی امکان سنجی و نیاز سنجی در این بستر کاملا محسوس است. تریتا مجموعه ای خصوصی اقدام به امر پژوهش های این حوزه نموده است تا بتواند با کشف و نشر علوم تخصصی گردشگری سلامت، گامی در توسعه آن در کشور برداشته باشد. ما می توانیم با ترکیب انواع پتانسیل طبیعی ، فرهنگی ، پزشکی ، در حوزه درمان ، پیشگیری، تندرستی همکاران خویش را در توسعه گردشگری سلامت همیاری نماییم تا روزی که این کشور به جایگاهی که شایستگی آن را دارد برسد.

مکانیسم فعالیت تریتا در انجام پروژه های گردشگری سلامت به چه صورت است؟

مشاهده پاسخ
تریتا با تجزیه و تحلیل عناصر موجود در هر پروژه ، با استفاده از مدل ها و الگوهای تحقیقاتی و سنجشی طراحی شده متخصصان خود، فاکتورهای مفید و اثر گذار بر روی سلامتی، تندرستی، و درمان جسمی و روحی انسان را با توجه به نظریات و تاییدیه های متخصصان و فوق متخصصان علوم پزشکی و و طب مکمل و .... را شناسایی نموده و براساس آنها و احترام به اصول گردشگری پایدار ، در هر پروژه امر طراحی و ایده پردازی در حوزه بهره برداری از پتانسیل گردشگری سلامت را انجام میدهد. در این مهم ، که ترکیبی از علوم مختلف بویژه دانش و علم پزشکی و گردشگری است ، شناخت ویژگی انواع بیماری ها، شناخت و اگاهی از فیزیولوژیک بدن انسان، شناخت و آگاهی نسبت به فاکتورهای مؤثر بر سلامت جسم و روان انسان، شناخت عوامل درونی و بیرونی مثبت و منفی مؤثر بر سلامتی، در حوزه درمان، پیشگیری ، تندرستی و بهبودی، و شناخت پتانسیل گردشگری (منابع ، جاذبه ها، فرهنگ و هنر و ....)، از ملزومات است.

مقاله های تحقیقاتی و تخصصی گردشگری سلامت انجام شده توسط شما با چه رویکردی انجام شده است و چه هدفی را به دنبال دارد؟

مشاهده پاسخ
غالب مقاله های تخصصی گردشگری سلامت تریتا با رویکرد طبیعت گرایانه می باشند پیش از این که فاکتوری در حوزه گردشگری سلامت بررسی گردد اول می بایست تاثیر آن بر سلامت جسمی و روحی انسان سنجیده شود و سپس با طراحی ایده های مختلف سعی بر بهره گیری از پتانسیل گردشگری سلامت آن نمود. در مقاله های انجام شده ضمن بررسی تاثیر عنوان مورد مطالعه بر سلامتی وبهبودی ...اشاره به بهره گیری آن در حوزه گردشگری سلامت و ترکیب آن با انواع ایده های گردشگری داریم.

ما قوم عشایر هستیم آیا می توانیم در حوزه گردشگری سلامت (با توجه به فعالیت های عشایری) وارد شد یا خیر؟

مشاهده پاسخ
بله . تمام اقوام ایرانی (کرد، لر ، ترک، گیلک ، عرب و ....) با توجه به داشته ها و ارزش های لایف استایل خود قادر به ورود به حوزه گردشگری سلامت و ارائه خدمات در این راستا می باشند. لذا جهت شناخت توانمندی های هر قوم می بایست سبک زندگی مورد بررسی، شناخت و تجزیه و تحلیل توسط کارشناسان مربوطه قرار گیرد (در واقع مطالعات توان سنجی و نیاز سنجی صورت گیرد)، پتانسیل و توامندیها کشف میشوند و متناسب با آن می توانند وارد حوزه ارائه خدمات گردشگری سلامت شوند.

خدمات گردشگری سلامت از نظر شما ؟

مشاهده پاسخ
هر مقوله ای که به سلامتی و بهبودی جسم و روح انسان مرتبط است و قادر به ترکیب با ایده های متنوع گردشگری پایدار باشد می تواند در زمره خدمات گردشگری سلامت قرار گیرد.